Podnikání má být ziskové


Každý z nás jistě ví, že pokud někdo soukromě podniká, dělá to proto, aby si na sebe vydělal. Každý, kdo vlastní a provozuje nějakou firmu, to dělá proto, že očekává její výnosnost. Věří, že si díky práci zde vydělá. Aby také ne, když se podniká obvykle namísto toho, aby se člověk nechal u někoho docela banálně zaměstnat. Jenže znamená podnikání vždy automaticky zisky, které stačí pokrýt provozní náklady oněch soukromých firem i životní potřeby těch, kteří podnikají?

eura peníze

Samozřejmě že ne. Jediné, co je v soukromém podnikání jisté, je nejistota. A tak se někdo někdy pomalu topí v penězích, zatímco jiný může v téže chvíli strádat a marně si lámat hlavu nad tím, zda zvládne financovat aspoň chod svého podniku, aby tento nezkrachoval. A jindy to může být právě naopak – ten bohatý s vysokými příjmy může dospět do podnikatelských problémů a ten s potížemi dát své věci do pořádku a stát se znovu úspěšným.

počítání peněz

Je jasné, že je zchudnutí bohatého podnikatele snazší a pravděpodobnější než zbohatnutí toho chudého. Ale dostat se z potíží nemusí být nemožné. Když jsou potřeba peníze pro dočasnou podporu podnikání, lze si je zajistit. A to formou půjčky. Stačí podnikatelskou půjčku dostat a je dobře.

Ale neradujte se předčasně, pokud máte se svým podnikáním zrovna starosti. Půjčku sice dostat můžete, ale musíte vědět, od koho. Neúspěšným podnikatelům se takzvaně na čestné slovo nepůjčuje. Každý musí prokázat, že zvládne splácet. A to je někdy náramně složitý úkol. Jak má třeba někdo v neúnosné finanční situaci doložit, že dokáže hradit vysoké splátky? Jak si má získat důvěru finančního ústavu někdo, kdo má záznamy v registrech dlužníků? Když někdo nemá nic, neuspěje. Nikde. A když už má jenom ten svůj podnik a střechu nad hlavou? Pak je tu pro něj naštěstí americká hypotéka bez registru, kterou díky záruce nemovitostí dostane. A lze podnikat vesele dál.