Jak na úklid paneláku s profesionální úklidovou firmou


Bydlení v paneláku sice může připomínat krabičku sardinek, v níž se tísní několik desítek až stovek lidí, ovšem i toto řešení obytného prostoru má své nesporné výhody. Především se nemusíte starat o jeho technický stav (pokud vysloveně nejste předseda SVJ nebo jeho zástupce), tato problematika se projednává na domovních schůzích a navíc je dnes již většina domů v Praze revitalizovaných, čímž odpadá mnoho zbytečných starostí technického rázu. Jestliže pravidelně platíte nájem a přispíváte částkou do fondu oprav, můžete být v tomto směru zcela bez starostí.

panelový dům

Jedinou vaší povinností vůči sobě i ostatním obyvatelům domu je úklid společných prostor. Zdánlivá drobnost, jednou za dva až tři týdny vytřít schodiště a případně okenní parapety, dveřní zárubně či kabinku výtahu, jenže právě úklidové práce mohou být příčinou mnoha svárů a zhoršení mezilidských vztahů. Jde totiž o to, že někdo uklízet nechce, někdo je nemocný nebo tělesně handicapovaný, a někdo není v domě většinu času přítomen, takže jej stěží zastihnete v jeho bytě. Výsledkem je pak nepořádek v domě a ten, kdo uklízí pravidelně, na to zbytečně doplácí.

panelové domy ve městě

Zdánlivě neřešitelný problém snadno překoná dohoda mezi obyvateli domu a úklidovou firmou. Stačí tento postup odhlasovat na domovní schůzi, a máte klid. Vpustíte úklidovou četu do domu v předem stanovených intervalech a nic jiného neřešíte. Úklid paneláku v Praze pak probíhá dle jasných pravidel, tedy uklízí se a čistí veškeré společné prostory od horního patra až po sklep, předmětem úklidu je i mytí oken, vstupního vestibulu, poštovních schránek a vchodových dveří. Jakmile začne úklidová firma „úřadovat“, vy můžete pozorovat zaměstnance při práci a budete mít dobrý pocit z toho, že je v domě pořádek a čisto, a že se nemusíte s nikým dohadovat, zda uklidil nebo neuklidil, zda měl čas nebo neměl, a proč atp.