Nakupování v second handech může některým z vás připadat pod vaši úroveň a můžete se domnívat, že je to záležitost spíše přežitá, která odpovídá době devadesátých let, kdy se otevřel v naší zemi trh se západním zbožím a lidé zatoužili po oblečení, které nebylo do té doby v běžném obchodním sortimentu. Dnes jsou všude kolem nás stovky obchodů, obchůdků a butiků, kde obléknete celou rodinu, tak proč nakupovat v second handech? Na Semoda blogu Semoda se můžete dozvědět některé tipy, proč je právě tento postup výhodnější.
Sepraná bavlna – nové bavlněné oblečení ve vyšší gramáži bývá někdy docela tuhé a nepříjemné na omak. U oblečení ze sekáčů se s tímto jevem nesetkáte.
Dobře popsaná velikost – některé obchody s oblečením z druhé ruky se soustředí na kvalitní popis výrobku, hlavně co se týče měření velikostí. Kupříkladu u kalhot se kromě pasu a boků měří výška sedu vpředu a vzadu, délka nohavic od sedu a celková délka výrobku. S takto podrobným popisem se u řady přímo vyhlášených obchodů s oděvy nesetkáte. Podrobné popisy ocení každý zákazník a zároveň se tím usnadní případné reklamace a vracení zboží.
Unikátní modely – v obchodech z druhů ruky se objevují i výrobky, které již běžně nekoupíte ani ve výprodeji, přesto mohou být mnohé z nich velmi atraktivní a žádané. Někteří lidé by například za podobné dámské rifle zaplatili přes dva tisíce korun, zatímco vy pořídíte kvalitní výrobek vzhledově od tohoto takřka k nerozeznání za dvě stovky. A seprané rifle mohou být i pohodlnější na nošení, než zcela nové.
Obuv – nakoupit v second handu obuv? Proč ne, obvykle tu bývá pouze rozbalená a nepoužitá, a pokud přece jen narazíte na nošené boty, jsou dezinfikovány, takže tu nehrozí přenos plísní a bakterií. Obuv ovšem bývá co se týče šíře sortimentu výrazně slabší, takže je spíše příjemným překvapením, pokud tu objevíte ve své velikosti něco zajímavého.